انجمن شطرنج ایران
فرصتی دوباره - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن شطرنج ایران (https://irchess.com)
+-- انجمن: اخبار و مقالات (/forumdisplay.php?fid=62)
+--- انجمن: مقالات (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- انجمن: مطالب بهزاد خوشکلامیان (/forumdisplay.php?fid=122)
+---- موضوع: فرصتی دوباره (/showthread.php?tid=1729)

فرصتی دوباره - Admin - ۲۱-مرداد-۹۷ ۰۷:۳۰ عصر

"فرصتی دوباره"

درسته که معمولا جمعه بعد از ظهر خود بخود راه میافتادم سمت پارک..ولی اغلب بازی نمیکردم و بازیها رو نگاه میکردم و مخصوصا اگه بازی بین یکی از بچه های هیئت شطرنج با یک فرد گمنام و غیر هیئتی بود برام خیلی جالب و تماشائی میشد...
اوضاع دوستم خوب نبود و حریفش واقعا قوی بازی میکرد..دوستم در حالی که صورتش قرمز شده بود بازی رو واگذار کرد و بهش گفت..بزنیم سر چائی برای جمع؟!..
پیشنهاد دوستم هدفش مشخص بود.. احساس میکرد پیش ما ضایع شده و باید این آبروی رفته رو برگردونه..!..
و ارضاء یک ارزش کاذب...حاصل خودخواهی ذاتی انسان...
حریفش به آرومی مهره ها رو جمع کرد و گفت..شرمنده..کار دارم باید برم..!..
این جمله مثل پتکی میمونه رو سر بازنده ای که روی باختش حساسه..!..
حریفش که رفت حرص و جوش خوردن شروع شد..!..:
باور کن بهزاد..!..حاضرم ده دفعه دیگه باهاش بازی کنم...اگه یه مساوی گرفت..!..مسخره..!.. یه لحظه دست کمش گرفتم..!..جراتشو نداشت دوباره بازی کنه!...
بهش گفتم...آروم باش..آدم باید ظرفیت باخت رو داشته باشه..قهرمانی جهان رو که واگذار نکردی....اما فایده نداشت...
با خودم گفتم..آدما تو زندگیم اینجورین..وقتی اشتباهات زندگیشون از یه حدی میگذره که دیگه روزگارشون سیاه میشه..آرزو میکنن که ای کاش دوباره به دنیا میومدن..یک زندگی تازه..و قطعا خوشبخت خواهند شد و اشتباهات این زندگی فعلی رو تکرار نخواهند کرد...در صورتی که اینطور نیست..!....همونطور که دوست من بعد از یک هفته حرص خوردن و انتظار..جمعه بعد هم به همین بازیکن گمنام دوباره باخت....!..

"بهزاد"