انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

پاسخی به سوشا مکانی در مورد گفته اش درباره شطرنج
زمان کنونی: ۱۰-فروردين-۰۳, ۰۹:۰۷ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: artin
پاسخ ها 3
بازدید 14408

پاسخی به سوشا مکانی در مورد گفته اش درباره شطرنج
نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,206
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #1
news پاسخی به سوشا مکانی در مورد گفته اش درباره شطرنج
هرچند که این موضوع مربوط به دو ماه پیش هستش ولی به نظرم نیاز بود که در سایت قرار بدم.

متن کامل مصاحبه با سوشا مکانی
لینک های منبع:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حالا رفتن نیلسون یک بحث است و ادامه راه پرسپولیس با سوشا مکانی هم یک بحث دیگر. دروازه‌بانی که اخیراً از شبکه اجتماعی اینستاگرام کنار کشیده و تمام عکس‌های خود را هم از صفحه شخصی‌اش پاک کرده است. سوشا مکانی تصمیم گرفته بود تا آخر فصل مصاحبه نکند تا تمام تمرکز خود را روی حفاظت از سنگر پرسپولیس بگذارد اما به قول خودش در تله ما افتاد:

*اول مصاحبه مي‌خواهيم بپرسيم كه نظرت درباره پيوستن مسعود همامي به پرسپوليس چيست؟
-مسعود همامي را دورادور مي‌شناختم و مي‌دانستم از لحاظ فني و اخلاقي در سطح بالايي است و حالا كه از نزديك او را ديدم متوجه شدم پسر بسيار باشخصيتي است. اميدوارم بتوانيم در محيطي دوستانه و آرام به يكديگر كمك كنيم تا در پرسپوليس موفق باشيم.
*حالا با رفتن نيلسون خيالت براي حضور در تركيب اصلي پرسپوليس راحت‌تر شد؟
-در اين مدت خيلي سعي كردم حرفي در رابطه با نيلسون نزنم. به هر حال بزرگترهاي تيم تصميمي گرفتند و من هم به عنوان بازيكن به آن احترام مي‌گذارم اما متأسفانه برخي‌ مي‌خواهند مرا روبه‌روي هواداران پرسپوليس قرار بدهند و وجهه‌ام را تخريب كنند.
*چه كساني؟
-اهميتي ندارد ولي حتماً از قولم بنويسيد كه من باعث و باني رفتن نيلسون نشدم. چه خوب بود دوستان قبل از اين حرف‌ها مصاحبه‌هاي نيلسون بعد از پايان نيم‌فصل اول را مي‌خواندند و بعد اين بحث‌ها را پيش مي‌كشيدند.
*مي‌شود واضح‌تر بگويي؟
-از اوايل نيم‌فصل دوم هر وقت نيلسون سر تمرين مي‌آمد مي‌گفت مي‌خواهم بروم. پول مرا ندادند و از اين حرف‌ها! البته من به نيلسون حق مي‌دهم كه مطالبات خود را بخواهد و رابطه باشگاه و بازيكن يك رابطه دوطرفه است. همان طور كه بازيكن وظيفه دارد نهايت تلاش خود را براي موفقيت تيمش در زمين خرج كند، به همان نسبت باشگاه هم موظف است به تعهدات خود پايبند باشد.
*طي اين مدت تماسي با نيلسون نداشتي؟
-نه، تماسي با نيلسون نداشتم اما از ابتداي فصل خيلي‌ها تلاش مي‌كردند رابطه ما را مشكل‌دار توصيف كنند. بارها از اختلافات من و نيلسون حرف زدند و مسائلي را مطرح كردند كه اصلاً صحت نداشت. من جزو معدود بازيكناني بودم كه خارج از زمين هم با نيلسون ارتباط و رفت و آمد داشتم و حالا هم بايد بگويم رفتن او از پرسپوليس هيچ ربطي به من ندارد (اين جمله را با شور خاصي مي‌گويد و ادامه مي‌دهد) من با پرسپوليس قرارداد 2 ساله دارم. در ضمن مگر خود نيلسون نگفت كه بين من و سوشا يكي بايد شماره يك باشد؟!
*ولي قبل از او اين تو بودي كه گفتي پرسپوليس يا جاي من است يا نيلسون؟!
-من بحث فيكس بودن و نبودن را نداشتم. حرفم اين بود كه وقتي توي گل قرار مي‌گرفتيم تمركز نداشتيم. هم من و هم نيلسون فكر مي‌كرديم با اولين اشتباه بازي بعدي را بايد از روي نيمكت دنبال كنيم و همين مسئله ذهن‌مان را به هم مي‌ريخت، بنابراين آن حرف را زدم. پرسپوليس هم با همه تيم‌ها فرق مي‌كند. شايد شما در ساير تيم‌ها 10 اشتباه هم مرتكب شوي و ديده نشود ولي پرسپوليس فرق مي‌كند. زير ذره‌بين هستي و بايد هميشه خوب باشي. حالا حسابش را بكنيد من يا نيلسون بدون تمركز لازم به ميدان مي‌رفتيم. خودم مي‌دانم در مقاطعي با روان و اعصاب هوادار بازي كردم و از آنها عذرخواهي هم كردم اما ... بگذريم!
*پس قبول داري كه گلرهاي پرسپوليس در نيم‌فصل اول روي اعصاب هوادار بودند؟!
-فقط مي‌گويم از سطح استاندارد سوشا مكاني پايين‌تر بودم. توقعات را نتوانستم برآورده كنم و به همين خاطر به آقايان درخشان و باقري گفتم اگر فكر مي‌كنيد نمي‌توانم به پرسپوليس كمك كنم راحت بگوييد بروم. اصرار كردم كه اگر با رفتن من شرايط تيم درست مي‌شود با كمال ميل اين تصميم را مي‌پذيرم.
*حالا كه حرف از نادر باقري شد مي‌خواهيم نظر تو را درباره نوع تمرينات مربي دروازه‌بان‌هاي پرسپوليس بدانيم؟
-بي‌تعارف مي‌گويم تمرينات آقاي باقري هيچ مشكلي ندارد. در اين سال‌ها با مربيان درواز‌ه‌باني زيادي كار كردم و واقعاً‌ از ته دل اعتقاد دارم ايشان يك مربي فني و در عين حال بااخلاق است كه كمك زيادي به خود من كرده است. از هر لحاظ فكرش را بكنيد آقاي باقري نمونه است.
*حميد درخشان پس از آن كه نيلسون از پرسپوليس جدا شد در جواب خبرنگاران اعلام كرد «سوشا مكاني سرمايه ملي است و بايد حفظ شود.» در اين رابطه چه صحبتي داري؟
-اين نظر لطف ايشان است. آقاي درخشان جزو بهترين مربياني است كه تاكنون با آنها كار كردم و قبلاً خيلي درباره توانايي فني ايشان شنيده بودم اما تا از نزديك نديده بودم باور نمي‌كردم. احتمالاً سرمربي پرسپوليس همه جوانب را در نظر گرفته كه اين تصميم را اتخاذ كرده است.
*بعد از جدايي نيلسون برزيلي، سرمربي پرسپوليس خصوصي با تو صحبت نكرد؟
-چرا، حدوداً 5 دقيقه با هم صحبت كرديم. ايشان به من گفت كه اين اتفاق افتاده است اما تو بمان و ادامه بده. با تمام وجود تلاش كن و اين گوي و اين ميدان!
*قبول داري كه با اين حمايت سرمربي پرسپوليس از تو، در نيم‌فصل دوم هواداران آن اشتباهات نيم‌فصل اول را از سوشا مكاني نمي‌پذيرند؟
-صددرصد! البته در نيم‌فصل اول در چند بازي ليگ و به ويژه جام حذفي بد كار نكردم اما با اين حال حرف شما را قبول دارم.
*بي‌تعارف از 20 نمره به خودت در نيم‌فصل اول چه نمره‌اي مي‌دهي؟
-نمره دادن در ميانه فصل كار درستي نيست. همان طور كه به قهرمان نيم‌فصل يك شكلات هم نمي‌دهند، عيار يك بازيكن هم در پايان فصل مشخص مي‌شود. اجازه بدهيد سؤال شما را آخر فصل جواب بدهم.
*امروز مي‌تواني تضمين بدهي كه حداقل ديگر با استرس بازي نكني و گل‌هاي بد نخوري؟
-از قول من بنويسيد سوشا مكاني انگار تازه در فوتبال متولد شده است. دوباره همان احساسي را دارم كه در 16، 17 سالگي در فجر سپاسي شيراز داشتم. آن روزها آقاي غلامحسين پيرواني به من جوان كم‌سن و سال ميدان داد و جواب اعتماد ايشان را دادم. حالا هم مي‌خواهم جواب اعتماد آقاي درخشان را بدهم و ان‌شاءا... كه اتفاقات نيم‌فصل اول ديگر تكرار نشود.
*اشتباه عجيب بازي با فولاد خوزستان باعث شد تيم ملي را هم از دست بدهي. در اين رابطه حرفي نداري؟
-نمي‌خواهم به آن بازي فكر كنم. درباره تيم ملي هم حرفي ندارم و از ته دل آرزوي موفقيت تيم كشورم را دارم. آقاي كروش همواره به من لطف داشته و اميدوارم او و تميش در جام ملت‌هاي آسيا موفق باشند. اگر شايستگي و لياقتش را داشته باشم در آينده باز هم به پيراهن تيم ملي خواهم رسيد.
*چرا از اينستاگرام رفتي و تمام عكس‌هايت را هم به يك باره پاك كردي؟!
-خيلي وقت است كه ديگر در اينستاگرام عضو نيستم. اصلاً هيچ صفحه‌ شخصي در فيس‌بوك و ساير شبكه‌هاي اجتماعي ندارم. قصد دارم تمام تمركزم را روي دروازه‌باني‌ام بگذارم و بهتر ديدم چنين كاري كنم.
*تصور بر اين است كه بعد از رفتن نيلسون، روي تو هم موضع منفي به وجود آمد و ...
-اصلاً بحث موضع منفي نبود. اتفاقاً‌ خيلي‌ها هم نظرات مثبتي مي‌دادند ولي ترجيح دادم براي حفظ تمركز خود نه نظرات منفي را بخوانم و نه حتي مثبت! البته بديهي است در تيمي با هواداران ميليوني عده‌اي تو را دوست داشته باشند و عده‌اي ديگر چنين نباشند اما همين جا مي‌خواهم يك نكته را بگويم و لطفاً شما هم بنويسيد.
*ماجرا را نمی گویی؟
-بنويسيد سوشا مكاني ترسو نبود كه فرار كند. اصلاً اگر ترسو بودم و اهل جا زدن، دروازه‌بان فوتبال نمي‌شدم. مي‌رفتم و [b]شطرنج
بازي مي‌كردم. متأسفانه گلرها همواره در معرض ديد هستند و اگر خوب كار كني كه وظيفه‌ات را انجام دادي ولي خدا نكند يك روز بد باشي. آن گاه دمار از روزگارت درمي‌آورند. شما همين كاسياس دروازه‌بان رئال مادريد را در نظر بگيريد. آن همه افتخار در تيم ملي اسپانيا و باشگاه رئال مادريد كسب كرد اما به خاطر نيم‌فصلي كه افت كرد ديديد چه بلايي سرش آوردند؟!
*البته كاسياس مجدداً‌ به روزهاي اوجش برگشت!
-بله، او دوباره بلند شد ولي ... (كمي سكوت مي‌كند و دوباره ادامه مي‌دهد) نمي‌خواهم خودم را با كاسياس مقايسه كنم ولي من هم دوباره بلند مي‌شوم. اين را قول مي‌دهم، حالا خواهيد ديد.
*خيلي مطمئن حرف مي‌زني؟
-مثل روز برايم روشن است. بزرگترين و موفق‌ترين آدم‌هاي دنيا هم ممكن است اشتباه كنند يا زمين بخورند ولي مهم آن است كه بتواني خودت را جمع و جور كني و دوباره برخيزي. شايد هر كس ديگري جاي من بود از پرسپوليس فرار مي‌كرد اما سوشا مكاني چنين آدمي نيست. اهل فرار نيستم و مي‌خواهم مبارزه كنم. اتفاقات نيم‌فصل اول را هم دور ريختم و همه را فراموش كردم. يك حرفي را مي‌خواهم بزنم منتهاي مراتب دودل هستم و نمي‌دانم چه قضاوتي درباره اين صحبت مي‌كنند؟
*راحت باش! به هر حال هر حرفي ممكن است با يك واكنش روبه‌رو شود.
-مي‌خواهم تشكر ويژه‌اي از آقاي درخشان داشته باشم. ايشان تصميم بزرگي براي آينده ورزشي من گرفت. هرگز اين لطف سرمربي پرسپوليس را فراموش نخواهم كرد.
*و به خاطر همين تصميم هم مي‌داني كه حميد درخشان با هجمه فراواني روبه‌رو شد و فشار سنگيني را تحمل مي‌كند. هر چه نباشد نيلسون بازيكن محبوبي نزد اغلب هواداران پرسپوليس بود. اين حرف را قبول داري؟
-بله، مي‌خواهم همين جا خطاب به سرمربي پرسپوليس بگويم كه آقاي درخشان روسفيدت مي‌كنم! مي‌دانم چقدر تحت فشار هستي و در چه شرايطي اين تصميم را گرفتي اما همان طور كه مثل كوه پشت من ايستادي، سعي مي‌كنم با تمام وجودم از دروازه‌ پرسپوليس محافظت كنم.
*اينكه خيلي‌ احساساتي شد!
-به هر حال حرف‌هاي دلم بود كه گفتم، شايد هر مربي ديگري جاي آقاي درخشان بود يك تصميم ديگر مي‌گرفت اما ايشان محبتي در حق من كرد كه فقط و فقط بايد با كار فني خوب و عملكرد مثبت خودم در نيم‌فصل دوم جبران كنم.
*به نظر خودمان كه مصاحبه بدي نشد، نظر خودت چيست؟
-تصميم گرفته بودم كه ديگر تا آخر فصل مصاحبه نكنم اما امروز هم در تله شما افتادم! شوخي كردم ولي قصد دارم خيلي كمتر از قبل مصاحبه كنم و بيشتر در زمين چمن و مستطيل سبز حرف‌هايم را بزنم و اميدوارم دوستان خبرنگار كه احترام خاصي هم براي همه اين عزيزان قائلم اين مسئله را درك كنند.

[تصویر:  attachment.php?aid=530]

نظر شما چیست؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت

کانال

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۱۷-اسفند-۹۳ ۰۳:۰۷ صبح
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Saee-king
کاربر ارزشمند

کاربر ارزشمند

اعتبار: 11
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
دفاع سیسیلی
ریتينگ
حدود 1600

سطح: 5
اعتبار: 1 / 116
مهارت: 15 / 3,350
تجربه: 67 / 100
سپاس ها 110
سپاس شده 69 بار در 40 ارسال

ارسال: #2
RE: پاسخی به سوشا مکانی در مورد گفته اش درباره شطرنج
اگه ترسوها می رن شطرنج بازی می کنن،بی سوادها هم می رن فوتبال...

[تصویر:  viswanathan_anand_quote_by_medsid-d8lzafh.png]
۱۷-اسفند-۹۳ ۰۸:۲۳ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin
کاربر سایت

کاربر سایت

اعتبار: 0
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
گشايش مورد علاقه
ریتينگ
دلنوشته من

سطح: 1
اعتبار: 0 / 0
مهارت: 0 / 0
تجربه: 0 / 100
سپاس ها 1
سپاس شده 2 بار در 1 ارسال

ارسال: #3
RE: پاسخی به سوشا مکانی در مورد گفته اش درباره شطرنج
شطرنج ورزش فرهیختگانه نه بی سوادها
۴-فروردين-۹۴ ۰۱:۲۵ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، Saee-king

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
20 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Saee-king (۲۱-شهريور-۹۴, ۰۴:۲۰ عصر)، aligole (۵-شهريور-۹۴, ۱۱:۲۶ صبح)، ar-akbari (۳۱-تير-۹۴, ۱۱:۴۶ عصر)، adra (۲۴-تير-۹۴, ۰۸:۲۲ عصر)، vinny-sellina (۲۸-فروردين-۹۴, ۰۲:۳۶ عصر)، َAmirhosein (۲۱-فروردين-۹۴, ۰۷:۵۶ عصر)، مگنوس کارلسن (۲۱-فروردين-۹۴, ۰۲:۲۷ عصر)، Alirezasghi (۱۵-فروردين-۹۴, ۰۷:۱۴ عصر)، رحیم (۱۲-فروردين-۹۴, ۰۲:۲۴ عصر)، alistone (۱۰-فروردين-۹۴, ۰۶:۰۳ عصر)، hadi13118 (۸-فروردين-۹۴, ۰۱:۲۰ صبح)، hm1372 (۶-فروردين-۹۴, ۱۲:۵۰ عصر)، reza199512 (۵-فروردين-۹۴, ۰۳:۵۸ عصر)، Admin (۴-فروردين-۹۴, ۰۶:۰۰ عصر)، S_N (۴-فروردين-۹۴, ۰۵:۳۳ عصر)، artin (۴-فروردين-۹۴, ۰۱:۲۵ عصر)، rook (۳-فروردين-۹۴, ۰۴:۴۲ عصر)، نعیم (۲۲-اسفند-۹۳, ۰۱:۲۲ صبح)، azizi (۱۷-اسفند-۹۳, ۰۵:۰۲ عصر)، Fartaj58 (۱۷-اسفند-۹۳, ۰۹:۱۹ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان