انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

گفتگو تسنیم با احسان قائم مقامی
زمان کنونی: ۱۰-فروردين-۰۳, ۰۳:۴۹ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 8380

گفتگو تسنیم با احسان قائم مقامی
نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,207
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #1
news گفتگو تسنیم با احسان قائم مقامی
قائم‌مقامی: پول و کاخ نمی‌خواهیم، فقط یک مربی می‌خواهیم
خبرگزاری تسنیم: شطرنج‌باز سرشناس کشورمان گفت: ایران استعدادهای بزرگی در شطرنج‌ دارد اما توجهی به این رشته ورزشی نمی‌شود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

احسان قائم‌مقامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره کسب عنوان نایب‌قهرمانی در مسابقات غرب آسیا اظهار داشت: هدفم این بود که با قهرمانی در این تورنمنت برای هفتمین بار در مسابقات جام جهانی شرکت کنم اما نتوانستم به این مهم دست یابم. فکر و ذکرم فقط قهرمانی بود که در نهایت به 6 برد و 3 تساوی رسیدم و البته 7 واحد نیز درجه‌ام را در رنکینگ جهانی افزایش دادم.

وی افزود: خوشحالم که پویا ایدنی به‌عنوان یک ایرانی روی سکوی نخست قرار گرفت. او استحقاق این عنوان را داشت و امیدوارم در تورنمنت های بزرگتر خوش بدرخشد. ما جدال برابری داشتیم اما تساوی من مقابل پوریا درینی باعث عقب افتادنم شد و در نهایت با 0.5 امتیاز کمتر در رده دوم قرار گرفتم.

استاد بزرگ شطرنج‌ ایران عنوان کرد: شطرنج‌ ایران در غرب آسیا رقیب ندارد و یک سر و گردن بالاتر از کشورهای منطقه است. در آسیا چین و هند به‌عنوان تیمهای اول و دوم جهان حضور دارند و سایر کشورها برای سکوی سومی می‌جنگند. ایران به‌همراه ویتنام و چند کشور آسیای میانه با هم برای عنوان سومی رقابت دارند.

قائم‌مقامی درباره نگاه‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در شطرنج‌ گفت: سرمایه‌گذاری خیلی ضعیف است. شطرنج‌ ایران پتانسیل بالایی دارد و مثل والیبال 4،5 سال قبل است. هم اکنون نوجوانان و جوانان ایرانی در دنیا عملکرد خوبی دارند، اما به‌دلیل عدم توجه‌ نمی‌توانیم در بزرگسالان بین قدرت‌های جهان قرار بگیریم. باید امکانات و حمایت مادی وجود داشته باشد. متأسفانه کمبود توجه در شطرنج‌ وجود دارد و این رشته مظلوم واقع شده است.

وی درباره نداشتن مربی برای تیم ملی خاطرنشان کرد: در طول سال مربی نداریم و فقط در آستانه تورنمنت‌های مهم یک مربی اضافه می‌شود. در همان مدت کوتاه نیز این مربی نمی‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد. من از 18سالگی استاد بزرگ شطرنج شده‌ام، اما دریغ از یک مربی که داشته باشم. کاخ و پول که نمی‌خواهیم، فقط مربی می‌خواهیم.

قائم‌مقامی اضافه کرد: گری کاسپاروف شطرنج‌باز مطرح جهان همزمان از 6 مربی بهره می‌برد. با این حال خیلی هم نمی‌توان به فدراسیون خرده گرفت. بر سر این موضوع با مسئولان فدراسیون صحبت کرده‌ام اما وقتی پول نیست، نمی‌توان معجزه کرد. بسیاری از رشته‌ها ریخت و پاش‌های فراوان دارند و این هزینه‌ها به‌اندازه پول ما است. ایران در شطرنج استعدادهای زیادی دارد، اما توجهی نمی‌شود.

ملی‌پوش شطرنج کشورمان گفت: واقعاً اگر خانواده‌ها از فرزندان خود حمایت نکنند، شطرنج‌بازان در تنگنای مالی زیادی قرار می‌گیرند. فدراسیون هم نمی‌تواند اسپانسر زیادی پیدا کند، چون بخش خصوصی خواستار دیده شدن است و در این وضعیت وارد گود نمی‌شود. بسیاری از کشورهای صاحب‌نام در شطرنج برای ملی‌پوشان خود هزینه می‌کنند که این وضعیت در ایران وجود ندارد. به من نگاه نکنید که 18 سال است در تیم ملی شطرنج هستم. من سرسخت شده‌ام و با این مشکلات آشنا هستم اما شطرنج‌بازان زیادی را دیده‌ام که با ورود به این رشته و مشاهده مشکلات، انگیزه خود را از دست داده‌اند.

قائم‌مقامی در پایان گفت: امیدوارم نگاه‌ها به شطرنج تغییر کند و حمایت بیشتری صورت بگیرد. ما در این رشته پیچیده استعدادهای زیادی داریم و فقط باید مورد توجه مسئولان قرار بگیریم.

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۱۱-خرداد-۹۴ ۱۰:۱۷ صبح
وبسایت جستجو پاسخ

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
4 کاربردرحال خواندن این موضوع:
علیرضا لعل منش (۱۹-تير-۹۴, ۱۰:۳۰ عصر)، Boby Fischer (۱۹-تير-۹۴, ۰۸:۳۷ عصر)، reza199512 (۱۹-خرداد-۹۴, ۰۱:۳۹ صبح)، Admin (۱۱-خرداد-۹۴, ۱۰:۱۷ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان