انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

قهرمانی گمنام در پارک
زمان کنونی: ۱۰-فروردين-۰۳, ۰۷:۲۳ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 6074

قهرمانی گمنام در پارک
نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آنلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,208
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #1
قهرمانی گمنام در پارک
احساسم بهم میگفت که این داستان ارزش بارها دوباره خوندن رو داره..تا اونجا که یادم هست..شخصیت اصلی این داستان..از خطه خراسان بود..

"قهرمانی گمنام در پارک"

دو هفته ای بود که واسه بازی تو پارک نرفته بودم..
با دوستم از درب ورودی پارک که وارد شدیم دست تکون دادن دوستامون رو که دور میز سنگی شطرنج نشسته بودن می دیدم..
ما تقریبا بیا بروئی تو پارک داشتیم و اکثرا می دونستن که از با سابقه های هیئت شطرنجیم و تقریبا باختمون تو پارک محال بود..
نوبت بازی ما که می شد همه به صفحه مهره زل می زدن..انگار که حرکتهای ما رو درک نمی کنن..و قراره بعد هر حرکت ما یه معجزه اتفاق بیفته!!
یهو متوجه غریبه ای شدم پا به سن گذاشته و غرق در فکر که حتی متوجه اومدن ما نشد...نوبت حرکتش بود..
یکی از دوستام پچ پچی دم گوشم کرد که یارو کارتن خوابه !!...فکر کنم تازگیا اومده باشه شهر ما...ولی عجیب قوی بازی می کنه و همه رو له کرده..!!
غریبه بازی رو برد و چشم همه به طرف ما دو نفر برگشت...یعنی که بلکه شما آبرومون رو بخرین..!
دوستم نشست و بازی شروع شد..
از همون شروع بازی فهمیدم که غریبه درک زیادی از شطرنج داره...حرکاتش حساب شده بود..
طولی نکشید که وضعیت غریبه برنده شد و دوستم رو وادار به چنگ زدن به موهاش کرد..!!
غریبه بازی رو برد و رو به من کرد و گفت:
اینطور که متوجه شدم شما آقا بهزاد ین؟؟...قهرمان امسال این منطقه؟؟
گفتم بله در خدمتتون هستم...
گفت:اگه افتخار بدین یه دست بازی کنیم...
همه دوستای توی پارک با نگاهشون عاجزانه بهم فهموندن که ببرش..!!
نشستم و بازی شروع شد..
سبک بازیش مطابق تئوری معمولی شطرنج نبود...ولی حرکاتش واقعا قوی و بی نقص بود..
چون شنیده بودم که کارتن خوابه و غریب تو این شهر..چای فروشه رو صدا زدم و گفتم چای و بیسکویت براش بذاره...
لبخند ملایمی تحویلم داد و تشکر کرد...ولی هیچ حرص و ولعی تو خوردن نداشت...انگار که از همه چیز تو این دنیا بی نیازه..
گرچه وسطای بازی وزیرم رو در ازای سوار و رخ گرفت..ولی به هر زحمتی بود بازی رو مساوی کردم...
میل داشت دوباره بازی کنه و منم قبول کردم...
بازی دوم رو بردم...ولی تعجبم از این بود که بازیکنی در این سطح..چطور نتونست اشتباه تاکتیکی من رو تو ترکیب پایانی بازی ببینه..!!
خودم دیده بودم ولی هیچکس در اون جمع متوجه این اشتباه نشده بود..
هوا که رو به تاریکی رفت غریبه زنبیلش رو برداشت و قصد رفتن کرد..تا دم پارک باهاش رفتم و خواستم یه پول دستی بهش بدم که پیشنهادم رو رد کرد...
بهش گفتم من بازی رو بردم ولی ترکیبی که زدم اشتباه بود...کمی عجله کردم ...ولی شما ندیدین...
گفت:اتفاقا دیدم..!!......متوجهم شدم که عجله کردین..وگرنه اون اشتباه از شما محال بود..
گفتم پس؟؟..
گفت:من نمک شما روخوردم...دوستی با شما.. از بردنتون جلو چشم دوستاتون..اونهم با یک اشتباه سهوی...با ارزش تره...
گفتم : عباس آقا...
گفت جانم
گفتم: پوریای ولی ..با گنده کردن ماهیچه های بازوش ..محبوب دل مردم نشد...
با جوون مردیش بود...که تو داریش...
خندید و گفت : مخلصم استاد ...یا حق
چند روزی گذشت و دیدم غریبه پیداش نیست...
با سوال کردن از بچه ها فهمیدم یکی دو نفر از شطرنجبازا سر بسرش گذاشتن و با در آوردن صدای کلید اذیتش کردن...فهمیده بودن به سروصدا هنگام بازی حساسیت داره...
دلم گرفت...
تا مدت زیادی به اون پارک واسه بازی کردن نرفتم ...

"بهزاد"

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۱۵-ارديبهشت-۹۷ ۰۶:۰۷ عصر
وبسایت جستجو پاسخ

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
2 کاربردرحال خواندن این موضوع:
یاسین1385 (۱۸-خرداد-۹۷, ۰۱:۵۴ صبح)، Admin (۱۵-ارديبهشت-۹۷, ۰۶:۰۷ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان