انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

مصاحبه با استاد بزرگ پوریا درینی
زمان کنونی: ۹-فروردين-۰۳, ۰۳:۵۵ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 9061

مصاحبه با استاد بزرگ پوریا درینی
نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,201
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #1
news مصاحبه با استاد بزرگ پوریا درینی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هشتمین استاد بزرگ تاریخ شطرنج کشور،اول تبریک ! از شما و تمامی دوستانی که در این مدت کسب این عنوان را به من تبریک گفته اند تشکر می کنم. تولد؟ از چه زمانی به شطرنج روی آوردی ؟ من متولد چهارم بهمن ماه 1369 در شهرستان جیرفت از شهرهای استان کرمان هستم.از سن 5 سالگی شروع به آموختن شطرنج کردم. اولین مربی؟ اولین کتاب شطرنج ؟ آخرین کتاب شطرنج ؟ کتاب پیشنهادی ؟ اولین مربی من پدرم هستند که شطرنج را از ایشان آموختم. اولین کتاب شطرنجی که خواندم "بهترین بازیهای من" اثر آلکساندر آلخین بود. آخرین کتاب "کتاب سال 105"(
Yearbook 105
) بود. به طور عموم کتاب "راه استادی در شطرنج" اثر "ماکس ایوه" را به شطرنجبازان عزیز توصیه می کنم.
الان چگونه خود را آماده می کنی ؟ علاوه بر افزایش دانش شطرنجی از لحاظ جسمی و روانی خود را آماده می کنم. با توجه به اینکه استاد بزرگی بالاترین عنوان شطرنج است آیا فکر نمی کنی که دیگر انگیزه ای برای به دست آوردن چیزی در شطرنج وجود داشته باشد؟ برنامه بعدی بعد از استاد بزرگی ؟ کسب عنوان استاد بزرگی شطرنج برای هر کس یک معنای خاصی دارد اما برای من یعنی اینکه باید حرفه ای تر تمرین وعمل کنم. اولین پیروزی به یاد ماندنی که به یاد داری ؟ فتح مسابقات قهرمانی رده های سنی کشور در رده سنی زیر 10 سال در سال 1376 در اولین حضورم در یک مسابقه رسمی کشوری هیچ وقت از یادم نخواهد رفت. آخرین پیروزی بزرگ و لذت بخش ؟ مسابقات المپیاد جهانی شطرنج و پیروزی بر استاد بزرگ اسپانیایی ایوان سالگادو لوپز. حدودا چند بازی داخلی و خارجی انجام داده‌ای ؟ بازیهای بسیاری انجام داده ام که تعدادشان در خاطرم نیست. چه عناوین و چه تعداد مدال از مسابقات کسب کرده‌ای ؟ عناوین و مدالهای بسیاری همانند قهرمانی دانش آموزان ، قهرمانی المپیادها ، قهرمانی رده های سنی مختلف کشور قهرمانی جوانان کشور. ارزیابی تو از المپیاد جهانی امسال چه بود از عملکرد تیم ملی راضی بودی یا نه ؟ سطح مسابقات بسیار بالا بود اما از عملکرد تیم ملی راضی نبودم چرا که برخی بازیکنان آمادگی صد در صد نداشتند. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اینکه عنوان استاد بزرگی را از آن خود کرده‌ای چه احساسی داری ؟ احساس خوشحالی می کنم و از خداوند شکرگذار هستم که مزد زحماتم را هر چند دیر گرفتم. رقیبان و مدعیان تو در کشور چه کسانی هستند ؟ هر بازیکنی در سطح کشور می تواند در برهه های زمانی خاص خطرناک باشد اما به طور کلی بازیکنان ملی پوش شطرنج کشور از رقیبان اصلی به شمار می روند. آیا کارت مربیگری شطرنج را داری ؟ خیر آیا برای تمرینات خود از مربی استفاده می‌کنی ؟ خیر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فدراسيون تا چه اندازه در موفقيت‌هاي شما مفيد واقع شده است؟ فدراسیون تا جایی که در توانش بوده است کمک کرد کرده است و همین جا جا دارد از تمامی عزیزان در فدراسیون به خصوص شخص مهندس کامبوزیا ریاست محترم فدراسیون تشکر و قدردانی کنم. رمز موفقيت در اين رشته ؟ پشتکار و تمرین مداوم. بزرگ‌ترين تاثيري كه شطرنج روي زندگي‌ات گذاشته چيست؟ شطرنج به من یاد داده که در همه امور منطقی فکر و عمل کنم. آیا بازیهایت را ثبت شده داری ؟ بسیاری از بازیهایم را در اختیار ندارم و با توجه به اینکه در کشور ما بازیهای ثبت و بایگانی نمی شود دسترسی به آنها امکان ندارد.برخی بازیهایم که مهم بوده اند را بایگانی کرده ام. اگر بخواهی یک بازی از بازیهایت را برای انتشار در سایت معرفی کنی و البته در اختیارمان بگذاری کدامیک است؟ بازیهای بسیاری بوده اند که برایم مهم بوده اند اما بازی با "رسول ابراهیموف" در جام فردوسی سال گذشته که توانستم با مهره سیاه وی را شکست دهم و نرم استاد بزرگی بگیرم برایم بسیار با اهمیت و لذت بخش بود.بازی با "آل سید" از کشور قطر در مسابقات زون 2011 آسیا هم بسیار جالب توجه بود. الگوی خارجی ؟ گری کاسپاروف را بازیکن کاملی می دانم. چقدر شطرنج روز دنیا را دنبال می کنی ؟ سعی می کنم همه روزه شطرنج و اخبار آن را دنبال کنم و به قول معروف به روز باشم. از قهرمانان فعلی سبک بازی کدامیک را می پسندی ؟ سبک "وسلین توپالف" البته زمانی که در اوج بود.البته هم اکنون سبک مورد علاقه خود را دنبال می کنم. و اینروزها مگنوس کارلسن با شکستن رکورد بالاترین ریتینگ جهانی شطرنج و به جا گذاشتن یک رکورد افسانه ای سر و صدای زیادی به پا کرده است همین چند روز گذشته هم که تاتا استیل را مثل آب خوردن فتح کرد.نظرت در مورد وی چیست؟ بدون شک"کارلسن" قدرتمند ترین بازیکن حال حاضر شطرنج جهان است و بر خلاف آنچه در ظاهر چهره بی انگیزه ای از خود نشان می دهد اما سرشار از انگیزه است. به نظرت بزرگترین بازیکن تاریخ چه کسی است؟ به طور حتم "بابی فیشر" چرا که بر خلاف دیگر قهرمانانی همانند کاسپاروف یا کارپف که تمامی شرایط برایشان مهیا بود یک تنه به جنگ شطرنج جهان رفت. تجربه چه نقشي در زندگي شما دارد؟ به نظر من تجربه نقش مهمی در زندگی دارد و انسان هر روز با تجزبیات زندگی می کند. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فكر مي‌كني از آدم‌هاي هم سن و سال خودت باهوش‌تر هستي؟ نمی توانم بگویم باهوش تر هستم اما از هوش خود استفاده بیشتری می کنم.اصولاً شطرنجبازان نسبت به سایر انسانهای عادی باهوش تر عمل می کنند. آمادگي جسماني در شطرنج چقدر مهم است؟ به طور یقین آمادگی جسمانی یکی از ارکان مهم موفقیت در شطرنج است. طولاني‌ترين بازي كه تاكنون داشته‌اي، چقدر طول كشيده است و نتیجه؟ فکر کنم بازی با استاد بزرگ احسان قائم مقامی در مسابقات قهرمانی کشور در تبریز سال 1389 که با نتیجه تساوی تمام شد یکی از طولانی ترین بازیهایم بوده است. بجز شطرنج در رشته ورزشي ديگري هم فعاليت مي‌كني؟ بله به فوتبال ، تنیس روی میز و شنا می پردازم. در رشته ورزشي ديگري جز شطرنج، استعداد داري؟ فوتبال و تنیس روی میز آیا شطرنج شغل است و از اینکه شطرنجباز شده ای راضی هستی ؟ بله شطرنج برای یک بازیکن با درجه بالای 2500 به عنوان یک حرفه به شمار می رود. اگر شطرنج وجود نداشت دوست داشتی چکاره بودی ؟ مسلماً فوتبالیست می شدم. شطرنج چقدر وقت شما را مي‌گيرد؟ بیشتر وقتم را صرف شطرنج می کنم بستگی به شرایط تحصیل و زندگی دارد ولی بیشتر وقتم را صرف شطرنج می کنم. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در حال حاضر در چه مرحله ای از تحصیل قرار داری؟ در مرحله ورود ازکاردانی به کارشناسی رشته زبان و ادبیات انگلیسی. شما كه چهره شناخته شده‌اي هستي، مورد عنايت استادان دانشگاه قرار مي‌گيري؟ بله اساتید و به خصوص رییس دانشگاه از وضعیت من باخبر هستند و به من لطف دارند. بعضي‌ها معتقدند كه شطرنج ورزش نيست. اين حرف را قبول داري؟ این حرف کاملاً نادرستی است شطرنج علاوه بر ورزش علم وهنر هم هست. به خرافات در شطرنج چقدر اعتقاد داري؟ هم اکنون اعتقادی ندارم اما شاید تا سال گذشته به برخی خرافات مثل نحوه لباس پوشیدن و ... اعتقاد داشتم اما هم اکنون اعتقادی ندارم. اوضاع پول در شطرنج چطور است؟ بسیار خراب است. سطح ليگ ايران راضي‌كننده هست؟ نه آنطور که باید حرفه ای نیست. در باشگاه براي يك فصل چقدر پول مي‌گيريد؟ فکر کنم سکوت کنم و حرفی نزنم بهتر است. توجه رسانه‌ها و مطبوعات به شطرنج معقول است؟ اقبال رسانه ها به شطرنج بسیار تاسف بر انگیز است و این یکی از کمبودهای رشته شطرنج است. اصول حرفه‌اي در شطرنج ایران چقدر رعايت مي‌شود؟ به جز برخی بازیکنان انگشت شمار سایر شطرنجبازان حرفه ای تمرین و کار نمی کنند. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فاصله شطرنج ما با دنيا چقدر است؟ خیلی زیاد است اما امیدوارم با برنامه ریزی صحیح و تلاش همه اهالی شطرنج این فاصله کم شود. اگر به عنوان يك ملي‌پوش بخواهيد با رئيس فدراسيون درددل كنيد، چه مي‌گوييد؟ اول به خاطر تمامی زحماتشان تشکر و قدردانی می کنم.حرف خاصی ندارم چون ایشان خود به فکر پیشرفت و توسعه شطرنج هستند. چرا اینقدر با تساوی بیگانه ای در حالی که بسیاری از بازیکنان شطرنج تساوی را نوعی استراتژی حتی برنده می دانند؟ این سبک بازی من است و شاید از شخصیت من ناشی می شود. من از سکون و ایستایی خوشم نمی آید دوست دارم بازی نتیجه داشته باشد. آیا بهتر نیست کمی محتاط تر بازی کنی؟ شاید باید در برخی بازیها حرفه ای تر عمل کنم . دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما را به عنوان یک بازیکن بدون حاشیه می دانند آیا بدون حاشیه هستی یا حاشیه ای در شطرنج شما وجود نداشته؟ تمامی دوستان لطف دارند البته نمی توانم بگویم حاشیه وجود ندارد مسلماً شطرنج مثل هر ورزش دیگر حاشیه های خاص خود را دارد اما من سعی می کنم از حاشیه ها دوری کنم و به فکر پیشرفت باشم. دو سال گذشته همگان شما را شانس اول قهرمانی کشور می دانستند و انصافاً و به خصوص امسال قهرمانی را تا آخرین روزها در چنگ داشتی. چه شد که قهرمانی کشور را از دست دادی ؟ تحلیل قوای جسمانی و روحی و برخی شرایط نامناسب از علل از دست دادن قهرمانی در روزهای اخر بود. آیا تا به حال به تو پیشنهاد به قول معروف بی شرمانه در شطرنج شده است ؟ سالهای خیلی دور شده بود اما چون با روحیات من آشنا هستند به من چنین پیشنهاداتی نمی شود. الان بزرگ ‌ترين دغدغه شما چيست؟ پیدا کردن یک حامی مالی برای شرکت در مسابقات مهم بین المللی. بزرگ‌ ترين آرزوي شما چيست؟ رسیدن به قهرمانی شطرنج جهان تا چه زماني شطرنج بازي مي‌كني؟ نمی توانم بگویم تا چه زمان اما تا وقتی که شرایط از همه نظر مهیا باشد به صورت حرفه ای شطرنج بازی می کنم. بعد از دوران بازيگري، مربيگري مي‌كني؟ خیر قصد مربیگری ندارم. اين‌ كه مي‌گويند «شطرنج سن ندارد» را قبول داري؟ البته در هر سنی می شود شطرنج بازی کرد.البته شطرنج حرفه ای تابع شرایط ایده ال جسمی و روحی خاصی است. خودت تا چند سالگي دوست داري بازي كني؟ تا وقتی که بتوانم برای شطرنج کشور مفید بازی کنم اما به طور عموم همیشه شطرنج باز خواهم بود. به ازدواج فكر مي‌كني؟ خیر خیلی زود است. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اوقات فراغتت را چه‌كار مي‌كني؟ مطالعه و ورزش چه مسابقات ورزشی را بيشتر دنبال مي‌كني؟ فوتبال باشگاههای اروپا و ملی. پرسپولیسی یا استقلالی ؟ سالهای خیلی دور پرسپولیسی بودم اما بنا به دلایل خاصی و جو فعلی فوتبال کشور طرفدار هیچ تیمی نیستم. بهترين جا براي زندگي كجاست؟ کشورم ایران بهترين جايي كه تاكنون رفته‌ايد؟ جاهای زیادی بوده است اما سوئیس کشور خیلی خوبی است. از چه غذایی رنگی خوشت می آید ؟ دیزی و رنگ سفید. چقدر خبرهای سایتهای شطرنجی را دنبال می کنی ؟ سعی می کنم تا جایی که بتوانم به روز باشم و اخبار را دنبال کنم.البته برخی مواقع مثل اینروزها که مسابقات تاتا استیل برگزار می شد بیشتر اخبار را دنبال می کردم. اگر يك ساعت از عمرت باقي باشد، چه كار مي‌كني؟ شکرگذاری و روال عادی زندگی. چقدر به مرگ فكر مي‌كني؟ مثل هر انسان دیگر. حرف پاياني؟ تشکر و سپاسگذاری از شما که بدون چشمداشتی کار ترجمه و انعکاس اخبار شطرنج را انجام می دهید.همچنین از تمامی کسانی که به هر نحوی در پیشرفت من سهمی داشته اند تشکر و قدردانی دارم. منبع:شطرنجیان

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۱۴-بهمن-۹۱ ۰۱:۴۷ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط A1_STAR1

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
10 کاربردرحال خواندن این موضوع:
A1_STAR1 (۲۷-مهر-۹۴, ۰۳:۱۸ عصر)، مگنوس کارلسن (۱۵-ارديبهشت-۹۴, ۱۲:۳۲ عصر)، shahinngz (۲۶-دي-۹۳, ۰۲:۱۵ عصر)، citylife (۴-آذر-۹۳, ۰۲:۲۱ عصر)، mass_khn (۱-شهريور-۹۳, ۰۴:۳۵ صبح)، shah rokh (۵-شهريور-۹۲, ۱۱:۲۵ صبح)، Poorya (۲۹-مرداد-۹۲, ۰۹:۴۱ عصر)، Karbar (۲۹-مرداد-۹۲, ۰۹:۴۷ صبح)، ghods (۹-مرداد-۹۲, ۰۵:۴۱ عصر)، mm501 (۶-مرداد-۹۲, ۰۷:۵۳ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان