انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

مصاحبه ای با وسلین توپالف
زمان کنونی: ۲۸-فروردين-۰۳, ۱۰:۲۳ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 8347

مصاحبه ای با وسلین توپالف
نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آنلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 479 / 26,330
تجربه: 47 / 100
سپاس ها 904
سپاس شده 1169 بار در 511 ارسال

ارسال: #1
news مصاحبه ای با وسلین توپالف
[تصویر:  topalov06.jpg]

مصاحبه:

شاه شطرنج ، وسلين توپالف

مصاحبه ای منتشر نشده با "وسلین توپالف" استاد بزرگ شطرنج بلغارستان و یکی از ابر ریتینگداران و معدود نفراتی که ریتینگ بالای ۲۸۰۰ را در تاریخ شطرنج کسب کرده است. این مصاحبه در حاشیه مسابقات M-tel2009 و در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این مسابقات منتشر شده بود که خواندن ان خالی از لطف نیست.

شاه شطرنج ، وسلين توپالف کدام حرکت گشايشي بهتر است d4 يا e4 ؟ e4 کمي بهتر است اگر شما d4 بازي کنيد بازي کم سرعت تر پيچيده تر و پوزيسيوني مي شود. کدام گشايش بازي نميشود و چرا؟ هنوز چنين گشايشي ظهور نکرده است در سطوح پايينتر شما ميتوانيد پر خطر تر بازي کنيد اما در حال حاضر گزينه هاي بسياري وجود دارد که ارزيابي پاياني آنها مشخص است. در تورنمنتهاي قويتر گامبي شاه به ندرت استفاده ميشود زيرا سفيد در مخاطره ميافتد. چه تعداد افراد در تيم شما وجود دارد؟ به اختصار وظائف آنها را شرح دهيد؟ دستياران شطرنجي من در صوفيه سه نفر بودند آنها بازيهاي حريف و همچنين بازيهاي من را جهت يافتن ضعفها آناليز ميکردند. در طول مسابقه با کامسکي شما را در حال شنا در "کمپينسکي" ديديم ، به ما در مورد نحوه آمادگي جسماني بازيکن شطرنج بگوييد؟ آنها به من توصيه کردند ورزشهاي سبکي در روزهاي استراحت داشته باشم. شنا بهترين است زيرا موجب ميشود تمام بدن ورزش کند و خطر آسيب ديدگي وجود ندارد. مطابق با تجارب من براي بازيکن شطرنج بهتر است ورزش کند تا قدرت بدني اش را بالا ببرد چون بعضي مسابقات بسيار طولاني و خسته کننده ميشود. همانند يک روز طولاني کاري در اداره. چه دردهاي اختصاصي به غير از کمر درد براي بازيکن شطرنج وجود دارد؟ در حال حاضر بسياري بازيکنان با حافظه بد مشکلاتي دارند. همانند اطلاعاتي که بايد به خاطر سپرده شوند. عموما من حافظه خوبي دارم اما حافظه با افزايش سن ضعيف مي شود و به همين دليل است که بازيکنان جوان در اين زمينه امتيازاتي دارند. چه مقدار وقت صرف شطرنج در طول روز ميکنيد؟ من برنامه مدوني ندارم ، کنترل ذهن آسان نيست اگر من مسابقه مهم در پيش داشته باشم ، بعضي مواقع نميتوانم خوب بخوابم حتي اگر به مسابقه فکر هم نکنم. اما به طور عموم بيشتر از پنج ساعت کار شطرنجي نميکنم. بعد از هر مسابقه چه مقدار نياز به استراحت کامل داريد بدون آنکه به صفحه شطرنج نگاه هم نکنيد؟ بستگي به اين دارد چه مقدار مسابقه سنگين باشد، ارگانيسم بدن ميگويد که چه مقدار بايد استراحت کرد اما حتي مواقعي که تمرين ندارم از طريق اينترنت تورنمنتهايي را که در سراسر دنيا برگزار ميشود را دنبال ميکنم تا از بازي حريفان اطلاعاتي کسب کنم. شما در طول مسابقات رژيم غذايي خاصي داريد.به عنوان مثال از غذاهائي که باعث مشکلات معده اي ميشود دوري ميکنيد؟ رژيم سخت نه اما سعي ميکنم قبل از مسابقه زياد نخورم. بهترين غذاي توصيه شده ماهي و بهتر ماهي دريايي است و از غذاهاي چرب بايد دوري کرد. آيا شما خرافاتي هستيد مثلاً اولين حرکتتان را با دست چپ انجام ميدهيد يا تکمه ساعت را با انگشت خاصي ميفشاريد؟ نه من معتقدم که نتايج به بازي من بستگي دارد نه به بعضي اعمال خرافي. سطح بازيکناني را که در جلوي تئاتر ملي بازي ميکنند را چگونه ارزيابي ميکنيد ، اگر آنها در تورنمنتي شرکت کنند توفيقي خواهند داشت. به طور مثال به استادي ميرسند؟ من بازيهاي آنها را دنبال نکرده ام اما فکر ميکنم آنها ميتوانند موفق باشند من حتي فکر ميکنم بعضي از آنها استاد هستند. مطمئن باشيد که بعضي از آنها ميتوانند در تورنمنتهاي قوي شرکت کنند. اصطلاح عاميانه در شطرنج چيست؟ آيا کلماتي وجود دارد که باعث خنده شود همانگونه که در فوتبال وجود دارد؟ بله بازيکنان ضعيف را "چمن زار" مينامند به حرکت اشتباه "حرکت گنگ" ميگويند. به بازيکنان جلوي تئاتر ملي "صندوق" ميگويند. در گذشته شطرنج در رستورانها انجام ميشد و بعدها حرفه اي شد. به يادماندني ترين لحضه اي که از شما امضاء خواسته شد کي بوده است؟ غير منتظره ترين مکان مکزيک بود. در آنجا يک مسابقه سيمولتانه و چندين مصاحبه در پايتخت داشتم و چند روز بعد به همراه "ايوان چپاريونوف" به يک جزيره کوچک براي آبتني رفتيم ، شخصي از تيم نجات غريق مرا شناخت و امضاء خواست اما هنوز نفهميده ام کجا مرا در تلويزيون ديده بود چون در آنجا برق وجود نداشت. آيا رايانه ها ميتوانند افسون شطرنج را بشکنند؟ هم اکنون همه چيز محاسبه اي شده است. در طول مسابقه با "کامسکي" ، "یوگني ارمنگوف" در محل مسابقه لب تاپي همراه داشت و دائما ميگفت بگذار ببينم که رايانه چه ميگويد.بله هم اکنون همه چيز متفاوت دقيق و پوياست اما هنوز رايانه ها کامل نيستند ، من در يافتن برخي پوزيسيونها لذتي ميبينم که حرکت من نسبت به حرکت توصيه شده توسط رايانه دقيقتر است.

منبع:شطرنجیان

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۹-خرداد-۹۲ ۰۹:۳۵ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط alireza.mirzai

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
8 کاربردرحال خواندن این موضوع:
mohsen987 (۲۸-دي-۹۴, ۰۹:۳۶ عصر)، hrt (۶-بهمن-۹۳, ۰۱:۵۸ عصر)، kamal208 (۲۲-مرداد-۹۲, ۰۹:۲۲ عصر)، Mohamad (۱۹-مرداد-۹۲, ۰۹:۵۸ صبح)، alireza.mirzai (۱۵-مرداد-۹۲, ۰۳:۲۳ صبح)، soheil seiffori (۲۹-خرداد-۹۲, ۱۰:۱۶ صبح)، morteza110 (۲۱-خرداد-۹۲, ۰۴:۴۷ عصر)، Admin (۱۱-خرداد-۹۲, ۰۶:۲۸ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان