انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

بهترین دفاع چیست؟
زمان کنونی: ۳۰-فروردين-۰۳, ۱۰:۱۶ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohsen987
آخرین ارسال: !H3S!HUNTERH3@RT
پاسخ ها 5
بازدید 20611

بهترین دفاع چیست؟
نویسنده پیام
کاربر ارزشمند
کاربر ارزشمند

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 32
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
کمتر از 1 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من دوست دارم دنیا را و دوست دارم دنیا را به خاطر خدا

سطح: 16
اعتبار: 30 / 383
مهارت: 101 / 12,029
تجربه: 33 / 100
سپاس ها 187
سپاس شده 202 بار در 122 ارسال

ارسال: #1
بهترین دفاع چیست؟
سلام و ودرود فراوان خدمت دوستان بزرگ وار
به نظر شما بهترین دفاع شطرنج چیه؟ لطفا توضیحاتی رو بگید و ضعف و قدرت دفاع رو ممنون می شمSmiley34
جایزه:به کسایی که بیشترین دفاع رو بگن یک تشکر می دمSmiley48
۲۵-مرداد-۹۲ ۰۲:۵۰ عصر
جستجو پاسخ
کاربر ارزشمند
کاربر ارزشمند

اعتبار: 32
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
کمتر از 1 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من دوست دارم دنیا را و دوست دارم دنیا را به خاطر خدا

سطح: 16
اعتبار: 30 / 383
مهارت: 101 / 12,029
تجربه: 33 / 100
سپاس ها 187
سپاس شده 202 بار در 122 ارسال

ارسال: #2
RE: بهترین دفاع چیست؟
اول خودم شروع می کنم:
دفاع فرانسوی79
۲۵-مرداد-۹۲ ۰۲:۵۱ عصر
جستجو پاسخ
کاربر سایت

کاربر سایت

اعتبار: 0
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
کمتر از 1 سال
گشايش مورد علاقه
گامبی شاه
ریتينگ
دلنوشته من

سطح: 1
اعتبار: 0 / 11
مهارت: 2 / 370
تجربه: 47 / 100
سپاس ها 0
سپاس شده 5 بار در 3 ارسال

ارسال: #3
بهترین دفاع ، حمله است Smiley20Smiley20Smiley20Smiley20949494
۳۱-مرداد-۹۲ ۱۰:۵۸ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط mohsen987
کاربر سایت

کاربر سایت

اعتبار: 0
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
1 سال
گشايش مورد علاقه
گامبی وزیر
ریتينگ

سطح: 1
اعتبار: 0 / 0
مهارت: 0 / 21
تجربه: 2 / 100
سپاس ها 0
سپاس شده 6 بار در 2 ارسال

ارسال: #4
من خودم دفاع فرانسه بازی میکنم که ضعف های خودشو داره مثلا گسترش جناح شاه عقب می افتی و مجبوری دیر به قلعه بری(به جز واریانت تعویضی که به نفع سیاه است) ولی پوزیسیون محکمی برای سیاه ایجاد میکنه.سیسیلی هم خیلی خوبه ولی خیلی هم سخته(تعداد واریانت هاش خیلی زیاده).در کل سعی کن هر دو رو خوب یاد بگیری و استفاده کنی.(اول فرانسه رو خوب یاد بگیر بعد سیسیلی رو.چون یادگیری سیسیلی سخت تره.)
۱-شهريور-۹۲ ۱۲:۰۰ صبح
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط mohsen987
کاربر سایت

کاربر سایت

اعتبار: 3
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من

سطح: 2
اعتبار: 0 / 37
مهارت: 4 / 1,177
تجربه: 50 / 100
سپاس ها 8
سپاس شده 24 بار در 14 ارسال

ارسال: #5
دفاع جلوی d4 می خای یا e4یا c4نمی شه گفت بهترین کدومه فقط می شه نظر داد هر چی با هاش نتیجه بگیری مثلا اگر دنبال زود رسیدن به آخر بازی هستی و آخر بازی قوی داری می تونی جلوی d4 گرندفلد بازی کنی اگه ترکیبی پوزیسیونی هستی هندی شاه یا بنونی اگه حتی بستگی به شناختت از حریف دفاع انتخابیت می تونه فرق کنه می خوای وسط بازی کارو تموم کنی یا بری تو آخر بازیه مطمئن تر ؟
ولی در کل اگه نظر منو بخای که چیرو اول مسلط بشی به عنوانه یک دفاع ثابت
جلوی d4اسلاو رو پیشنهائ می کنم که در حال پیشرفته و در سطح جهانی الان مد شده و خیلی بازی میشه
جلوی e4 فرانسه رو چون محکم و پر ایده است
جلوی c4 سعی کن به همون اسلاو تبدیلش کنی

صدای بی صدا (سفید امضا کردم) [تصویر:  null]
۵-شهريور-۹۲ ۱۲:۳۱ صبح
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
58 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Fashion (۲۸-آذر-۰۱, ۰۱:۵۷ صبح)، hamclassi (۷-آذر-۹۹, ۰۳:۳۲ عصر)، nina (۲۱-ارديبهشت-۹۹, ۱۱:۴۳ صبح)، Mohamadtaha4231 (۷-آبان-۹۸, ۰۸:۳۱ عصر)، amir 019 (۳-خرداد-۹۸, ۰۸:۳۷ صبح)، Amiregg00 (۲۴-آذر-۹۷, ۱۲:۳۶ صبح)، HR-62 (۱۵-آبان-۹۷, ۰۱:۳۲ عصر)، Hookarp (۱۰-مهر-۹۷, ۱۲:۲۶ صبح)، Meraj shargh (۱۹-مرداد-۹۷, ۰۸:۳۷ صبح)، Amir007 (۲-تير-۹۷, ۰۴:۴۲ صبح)، یاسین1385 (۱۸-خرداد-۹۷, ۰۸:۴۷ عصر)، Karimi (۲۴-بهمن-۹۶, ۱۲:۲۱ صبح)، آلفا پلاس (۱-مهر-۹۶, ۰۸:۴۲ عصر)، mohammad013 (۲۶-فروردين-۹۶, ۱۲:۴۷ صبح)، Mehrad110 (۲-اسفند-۹۵, ۰۲:۵۷ عصر)، afshin321 (۱۹-مهر-۹۵, ۰۴:۴۵ عصر)، Yaghoob (۸-مرداد-۹۵, ۱۰:۲۲ عصر)، ehsantabli (۲-ارديبهشت-۹۵, ۰۴:۵۵ صبح)، Fendi (۲۵-اسفند-۹۴, ۰۲:۲۵ صبح)، aligole (۴-شهريور-۹۴, ۰۵:۰۳ عصر)، ar-akbari (۱-مرداد-۹۴, ۰۳:۲۷ عصر)، fhdfghd (۲۲-تير-۹۴, ۱۰:۱۲ عصر)، mery lady (۱۳-خرداد-۹۴, ۱۲:۱۵ عصر)، hashemegzoz (۲۳-ارديبهشت-۹۴, ۰۴:۰۰ عصر)، xoma (۱۴-بهمن-۹۳, ۱۲:۰۷ صبح)، reza199512 (۲۶-آذر-۹۳, ۰۲:۳۴ عصر)، reza48 (۵-آذر-۹۳, ۱۲:۲۴ صبح)، feryachmaz (۷-آبان-۹۳, ۰۴:۵۱ عصر)، mayra (۲۱-دي-۹۲, ۱۰:۰۳ عصر)، HOSSEINI Hamed (۷-آبان-۹۲, ۱۱:۴۵ عصر)، marshaltc (۲-آبان-۹۲, ۱۰:۵۶ صبح)، كوپال (۲۱-مهر-۹۲, ۱۰:۴۵ صبح)، sadegh-2021 (۱۹-مهر-۹۲, ۰۴:۱۹ عصر)، hamed (۱۱-مهر-۹۲, ۰۹:۰۵ عصر)، Mohamad (۱۰-مهر-۹۲, ۰۹:۴۴ عصر)، gilanema (۱۰-مهر-۹۲, ۰۳:۲۶ عصر)، edris mahmoodi azar (۸-مهر-۹۲, ۱۲:۱۹ صبح)، msimsi (۶-مهر-۹۲, ۱۲:۳۸ صبح)، مهرزاد (۵-مهر-۹۲, ۰۱:۰۳ عصر)، حمید خدابنده لو (۳۱-شهريور-۹۲, ۰۷:۵۹ عصر)، alibaba2 (۳۱-شهريور-۹۲, ۰۱:۵۰ عصر)، saeid_sasan (۲۳-شهريور-۹۲, ۰۹:۴۱ صبح)، oo205 (۱۹-شهريور-۹۲, ۰۱:۲۴ عصر)، mm501 (۱۴-شهريور-۹۲, ۰۱:۴۲ عصر)، morteza ata (۷-شهريور-۹۲, ۰۵:۱۳ عصر)، Admin (۵-شهريور-۹۲, ۱۲:۳۹ عصر)، !H3S!HUNTERH3@RT (۵-شهريور-۹۲, ۱۲:۳۱ صبح)، khan_sadegh (۴-شهريور-۹۲, ۱۰:۲۷ عصر)، soheil seiffori (۴-شهريور-۹۲, ۱۰:۴۳ صبح)، taba (۴-شهريور-۹۲, ۰۸:۲۲ صبح)، Master121 (۲-شهريور-۹۲, ۰۳:۱۸ عصر)، mohsen987 (۱-شهريور-۹۲, ۱۱:۰۳ عصر)، kamranp (۳۱-مرداد-۹۲, ۱۱:۲۷ عصر)، amin2000 (۳۱-مرداد-۹۲, ۱۰:۵۸ عصر)، abiearam (۲۹-مرداد-۹۲, ۰۸:۲۶ عصر)، shah rokh (۲۹-مرداد-۹۲, ۱۱:۲۰ صبح)، meysam_ghalandari (۲۸-مرداد-۹۲, ۰۹:۳۲ عصر)، M.F (۲۷-مرداد-۹۲, ۰۷:۱۵ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان